Lexoni online revistën "Argumentum", Nr. 18

ETIAS/ Risitë për lëvizjen në Shengen, BE për ATSH: Sistemet që do aplikohen, synim forcimi i sigurisë

Komisioni Evropian paraqiti në nëntor 2016 një propozim për Sistemin Evropian të Informacionit dhe Autorizimit të Udhëtimit (ETIAS). Ky sistem synon të forcojë kontrollet e sigurisë për njerëzit që udhëtojnë pa viza drejt vendeve të BE. Në lidhje me hyrjen në fuqi të këtij sistemi Zyra e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë në përgjigje të interesimit të Agjencisë Telegrafike...

Read more

Latest Post

Page 1 of 3356 1 2 3 356

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist