Historike/ Rusi Petrov i jep medalje ari Shqipërisë në Kupën e Botës

Fitore historike për gjimnastikën shqiptare! Gjimnasti Matvei Petrov, që përfaqëson Shqipërinë, ka rrëmbyer medaljen e arit në Kupën e Botës në Gjimnastikën Artistike në Osijek të Kroacisë.

Një sukses fantastik ky për Shqipërinë, që mban gjallë shpresën për medaljen e parë në historinë e Shqipërisë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Sportisti rus, i natyralizuar si shqiptar dhe që garon për flamurin kuqezi, arriti të linte pas kazakun Nariman Kurbanov, si dhe Meszarosin në kalin me doreza. Morën pjesën 40 gjimnastë nga e gjithë bota.

May be an image of text that says '1 2 3 4 5 6 POMMEL HORSE MAG RESULTS MATVEI PETROV NARIMAN KURBANOV ALB 15.166 KRISZTOFER MESZAROS KAZ 15.033 FERHAT ARICAN HUN 14.066 MAXIME GENTGES TUR 13.900 BEL 13.533 FILIP UDE CRO 13.233'

 

Related Posts

Na ndiqni

Regjistrohu

Merr në Email Revistën Argumentum

Të fundit

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist