Kryeministri Rama në Slloveni, takon homologun Janez Janša për integrimin europian

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Slloveni për të takuar homologun e tij Janez Janša, për te diskutuar procesin e integrimit europian të Shqipërisë.

Siç shkruan kryeministri, takimi është zhvilluar në qytetin Bled. Ai zbulon se në takim janë diskutuar procesi i integrimit europian të Shqipërisë, Plani i Ivestimeve të BE, gjendja politike dhe ekonomike e rajonit si dhe përgatitja e Slovenisë për të marrë Presidencën e radhës në BE.

 

Related Posts

Na ndiqni

Regjistrohu

Merr në Email Revistën Argumentum

Të fundit

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist