Miroslav Lajçak uron Vjosa Osmanin për zgjedhjen si presidente e Kosovës.

I ngarkuari i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen presidente e Kosovës.

Nëpërmjet Twitter Lajçak është shprehur i gatshëm të punojë me Osmanin duke i uruar sukses në detyrën e re.

“Urime Vjosa Osmani për zgjedhjen tuaj presidente e Kosovës. Ju uroj suksese në detyrën tuaj të  rëndësishme dhe mezi prej të punojmë së bashku”, shkroi ai.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”>Congratulations <a href=”https://twitter.com/VjosaOsmaniMP?ref_src=twsrc%5Etfw”>@VjosaOsmaniMP</a> on your election as President of Kosovo! I wish you a lot of success in your important position and I’m looking forward to working together.</p>&mdash; Miroslav Lajčák (@MiroslavLajcak) <a href=”https://twitter.com/MiroslavLajcak/status/1378764775539286032?ref_src=twsrc%5Etfw”>April 4, 2021</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Related Posts

Na ndiqni

Regjistrohu

Merr në Email Revistën Argumentum

Të fundit

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist